מחפש בעל מקצוע?

קבל הצעת מחיר!

בעל מקצוע?

הצטרף כדי להגדיל את מאגר לקוחותיך חייג עכשיו או השאר פרטים

הוסף את עסקך

איזור הדרום באר שבע - אשקלון
איזורי המרכז
איזורי פתח תקווה עד מודיעין
אילת והערבה
בקעת הירדן וים המלח
הגליל העליון וצפת
הגליל התחתון וטבריה
העמקים וגליל מערבי
השפלה ואשדוד
השרון - איזור דרומי
השרון - איזור צפוני
חיפה עד נהריה
ירושלים והסביבה
ישובים ביהודה
ישובים בשומרון
רמת הגולן האיזור הצפוני

קבל הצעת מחיר

כדאיות תמא 38 לדירה שלכם

ממשלת ישראל יזמה את תוכנית המתאר הארצית הידועה בשם תמ"א 38 לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, התוכנית נועדה לספק מענה לסיכונים המוחשיים הקיימים מרעידות אדמה, מאחר והמדינה ממוקמת לאורך השבר הסורי אפריקאי. לטענת המומחים זה רק עניין של זמן עד שתפקוד את המדינה רעידת אדמה חזקה, לכן כדי להתמודד עם הבעיה יזמה הממשלה באפריל 2005 את תוכנית המתארת תמ"א 38, ובעזרת שורת תמריצים היא מנסה לעודד דיירים הגרים במבנים שהוקמו או תוכננו לפני 1980 לחזק את המבנה בהתאם לתקן הישראלי ת"י 413. כמו כן, התוכנית נועדה לעודד יזמים וחברות בנייה לחזק מבנים קיימים בתמורה לקבלת אישור לתוספות בנייה והטבות מיסוי משתלמות.

 

מדוע כדאי להצטרף לתוכנית תמ"א 38?

 

אמנם, בשנים הראשונות לצאת תוכנית המתאר תמ"א 38 כמעט ולא בוצעו פרויקטים חדשים בתחום, לרוב בגלל קשיים ביישום התוכנית, בגלל התנגדויות דיירים ובעיקר מהסיבה שדיירים לא יכלו לעמוד בנטל הכלכלי הכרוך בחיזוק המבנה, למרות זכויות הבנייה שהובטחו עבורם. לפיכך, הממשלה ביצעה מספר תיקונים בתמ"א 38, ובשנים האחרונות ניתן לראות שלל פרויקטים חדשים ברחבי הארץ במסגרת תמ"א 38, במיוחד בערים כמו תל אביב, רעננה, הרצליה, בת ים, ירושלים, ראשון לציון ועוד.

פרויקט תמ"א 38 טומן בחובו יתרונות רבים עבור הדיירים במבנה, במיוחד חיזוק הבניין בפני רעידות אדמה בהתאם לתקן הישראלי. מעבר לכך, הדיירים זוכים לזכויות בנייה המאפשרות להם להרחיב את דירתם ולשפץ את המבנה, או לחלופין לנהל מו"מ מול יזם וליהנות משורת הטבות כמו תוספת בניה לדירה הקיימת (ממ"ד, מרפסת שמש), מעלית חדשה, לובי, חניות ומחסנים, פיתוח סביבתי, החלפת תשתיות ישנות ועוד. לאחר חתימה על חוזה מול יזם, הדיירים זוכים ללא כל עלות מצדם ליהנות מהרחבת הדירה הנמצאת בבעלותם, ומעלייה משמעותית בערך הנכס מאחר והבניין כולו משופץ. כמו כן, הדיירים זוכים במסגרת העסקה ליהנות מתשתיות חדשות, לרבות מעלית והחלפת תשתיות חשמל, ביוב ומים, והם זוכים לאיכות חיים גבוהה יותר. אגב, הדיירים זוכים גם להטבות מיסוי מקרקעין ומפטור להיטל השבחה במסגרת התוכנית.

 

אפשרויות בנייה מסגרת תמ"א 38

 

חשוב להדגיש כי במסגרת תמ"א 38 יש מגוון אפשרויות בנייה ושלל הטבות שונות עליהן יש לתת את הדעת. יש לבדוק האם המבנה עומד בדרישות תוכנית המתאר, ומהן זכויות הבנייה מכוח תמ"א 38 שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה תאשר עבורכם. לכן, כדאי לדעת כי יש מגוון אפשרויות בנייה כמו:

·         חיזוק הבניין בלבד בפני רעידות אדמה

·         חיזוק המבנה והרחבת שטח הדירות בקומה הראשונה

·         חיזוק המבנה והרחבת שטח הדירות הקיימות עד לשטח של 25 מ"ר, כולל ממ"ד

·         חיזוק המבנה ותוספת של קומה אחת או שתי קומות בהן ניתן לבנות דירות חדשות

כך לדוגמה, במהלך פרויקט של תמ"א 38 בהרצליה למבנה בן 3 קומות הדיירים זוכים לתוספת של ממ"ד ו- 2 מרפסות שמש לכל דירה, שיפוץ פנימי וחיצוני הכולל החלפת תשתיות, מעלית חדשה, לובי יוקרתי, פיתוח סביבתי עם גינה, חדר אשפה, מקומות חניה, ובמסגרת הפרויקט המוצלח היזם בונה 10 דירות חדשות בקומות העליונות, ביניהן 2 פנטהאוזים.

 

לסיכום, ברוב המקרים כדאי להצטרף לפרויקט תמ"א 38 וליהנות מהשבחת הנכס, מאיכות חיים גבוהה יותר, מהרחבת הדירה, מתוספת ממ"ד ומעלייה בערך הנכס שבבעלותכם.כדאיות תמא 38 לדירה שלכם

קבל הצעת מחיר בנושא: תמא 38 - עכשיו: - 072-2451906>> >>כדאיות תמא 38 לדירה שלכם

פניות אחרונות

לידים נוספים
חייג אליילחץ להתקשר 0722451906