מחפש בעל מקצוע?

קבל הצעת מחיר!

בעל מקצוע?

הצטרף כדי להגדיל את מאגר לקוחותיך חייג עכשיו או השאר פרטים

הוסף את עסקך

איזור הדרום באר שבע - אשקלון
איזורי המרכז
איזורי פתח תקווה עד מודיעין
אילת והערבה
בקעת הירדן וים המלח
הגליל העליון וצפת
הגליל התחתון וטבריה
העמקים וגליל מערבי
השפלה ואשדוד
השרון - איזור דרומי
השרון - איזור צפוני
חיפה עד נהריה
ירושלים והסביבה
ישובים ביהודה
ישובים בשומרון
רמת הגולן האיזור הצפוני

קבל הצעת מחיר

מה צריך לדעת על הקמת עסק משפחתי?

אם אתם עומדים להקים עסק משפחתי, או להיכנס לניהול של העסק המשפחתי הקיים של המשפחה שלכם, עליכם לדעת כי לא מדובר בעניין פשוט כלל וכלל. גם אם יש לכם ניסיון קודם בניהול עסקים, ניהול של עסק אשר שייך למשפחה שלכם הינו ניהול שונה לחלוטין, הכולל עבודה קשה יותר ויכולת הפרדת אינטרסים ברורה, בכדי לבצע את עבודות הניהול השונות על הצד הטוב ביותר. לכן, לפני שאתם מתחילים לנהל עסק משפחתי, כדאי שתלמדו היטב את הנושא ותדעו מול מה אתם עומדים. בניגוד למה שאתם חושבים, העובדה שמדובר במשפחה שלכם לא הופכת את זה לקל יותר, אלא לקשה ומורכב יותר ממה שאתם מכירים מעסקים אחרים.

 

הפרדה מוחלטת בין העסקים לבין הקשרים המשפחתיים

 

בכדי שתוכלו לנהל את אותו עסק משפחתי בצורה טובה ונכונה, עליכם להקפיד על הפרדה מוחלטת בין העסק וענייניו השונים, לבין הקשרים המשפחתיים שבו. זכרו כי העובדים בעסק, גם אם מדובר באחיינים שלכם או אפילו בילדים שלכם, הם עדיין עובדים אצלכם. לכן, אם הם עושים טעויות, או מבצעים פעולות שעלולות לפגוע בעסק, אל תהססו להעיר על כך, להזמין אותם לשימוע ואפילו לפטר אותם במידת הצורך. בעסקים משפחתיים רבים חוששים מלבצע צעדים קיצוניים כנגד בני משפחה נוספים אשר מעורבים בעסק, ובסופו של דבר בצורה הזו פוגעים בעסק ובפעילות התקינה שלו בצורה משמעותית.

 

אין דבר כזה "הסכם בעל פה" – אפילו אם זה עסק משפחתי

 

גם כשמדובר בניהול של עסק משפחתי וגם להקים עסק משפחתי, לעולם אל תחליטו או תבצעו הסכמים בעל פה, פעמים רבות אתם עלולים לגלות כי דברים שנאמרים בעל פה, לא תמיד יש מי שעומד מאחוריהם, מה שעלול ליצור בעיות שונות בעסק. גם אם מדובר בהסכם עם אח, בן דוד, או אפילו בני זוג, הקפידו על הסכם כתוב וחתום בליווי של עורך דין מקצועי. כך תוכלו להיות בטוחים כי כל מה שנאמר אכן יבוצע בפועל ולא יהיו חריגות שונות אשר יפגעו בעסק או בסמכות שלכם כמנהלי העסק, יחידים או שותפים.

 

תכנית עסקית חשובה פי כמה וכמה

 

בכל עסק תכנית עסקית הינה חשובה מאוד, והיא מאפשרת לבעלי העסק לנהל אותו בצורה טובה יותר ולקדם אותו אל עבר המטרות באופן נכון, יחד עם זאת כשמדובר בסוג של עסק משפחתי, החשיבות של התכנית העסקית הופכת להיות הרבה יותר גדולה. תכנית עסקית מחייבת את כל בעלי העסק ומנהליו לפעול לפיה, וכך מונעת מצבים בהם מנהלים או עובדים שונים מחליטים לפעול בצורה שונה ממה שהוסכם, ונותנים לעצמם יד חופשית רק בשל העובדה שמדובר בעסק של המשפחה שלהם. לכן, חשוב לייצר מראש תכנית עסקית מקצועית ולעבוד אך ורק לפי האמור בה, מה שיסייע לכם לקדם את העסק ולפתח אותו כראוי.מה צריך לדעת על הקמת עסק משפחתי?

קבל הצעת מחיר בנושא: רואה חשבון - עכשיו: - 072-2451906חייג אליילחץ להתקשר 0722451906